BLACKOUT - SPOSÓB NA UPAŁY W TWOIM DOMU

person Dodano przez: Redakcja Milanex list w: TKANINY DEKORACYJNE data:

Poznaj zalety zaciemniającej tkaniny dekoracyjnej.

Zimą tęsknimy za słońcem, podczas gdy w letnie dni miewamy go w nadmiarze. Zimy nie odczarujemy, ale jest sposób aby poradzić sobie z niechcianymi promieniami słonecznymi w naszych domach- z takim zadaniem najlepiej poradzi sobie blackout czyli zaciemniająca tkanina zasłonowa, która blokuje dostęp światła z zewnątrz. Blackout idealnie łączy cechy tkaniny dekoracyjnej i technicznej:

- Tkanina nie przepuszcza światła i potrafi całkowicie zaciemnić pomieszczenie, nawet w środku dnia.

- Tkanina tworzy wysoką izolację termiczną: powstrzymuje gorące promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenie nie nagrzewa się, a także jest skuteczną osłoną w mroźne dni tworząc dodatkową barierę przed zimnem.

- Tkanina tworzy izolację akustyczną wpływając na intensywność dźwięków dopływających z zewnątrz.

- Tkanina, mimo że jest cięższa od klasycznych tkanin zasłonowych, miękko i lekko się układa będąc estetycznym i dekoracyjnym wykończeniem okiennym. Do tego blackout jest niemnącym się materiałem.

Dzięki łatwości w układaniu tej tkaniny, uszyjemy z niej nie tylko zasłony, ale również modne rolety rzymskie. Tkanina występuje w szerokiej gamie kolorystycznej co ułatwi dopasowanie jej do wnętrza. Tkanina znajdzie zastosowanie zarówno w przestrzeni domowej ,ale także w przestrzeniach biurowych oraz tych gdzie zaciemnienie jest potrzebną funkcją, jak np. kina i teatry, hotele oraz sale konferencyjne, studia fotograficzne i filmowe. Tkanina zaciemniająca najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, w których okna wychodzą na południe. Blackout idealnie sprawdzi się do zaciemnienia i wygłuszenia sypialni i pokoju dziecięcego, co umożliwi spokojny i komfortowy sen nawet w ciągu dnia. Zasłony i rolety z tkaniny blackout mogą być również funkcjonalnym i dekoracyjnym wykończeniem salonu.

Aby zasłony z tkaniny blackout spełniały swoje zadanie, należy je poprawnie rozwiesić i w miarę możliwości wyeliminować luki, przez które mogłyby wpadać promienie słoneczne. Dlatego przy mocowaniu zasłon zaciemniających lepiej sprawdzą się szyny montowane na suficie niż typowe karnisze. Najlepszy efekt zaciemnienia uzyskamy gdy tkanina będzie sięgać od sufitu do samej podłogi. Wtedy będziemy mogli w pełni cieszyć się funkcjonalnością tkaniny zaciemniającej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień