OCHROŃ SIĘ PRZED SŁOŃCEM

list w: TKANINY DEKORACYJNE data:

Sprawdzona propozycja na szycie letnich zasłon i rolet.

Promienie słoneczne wdzierające się do sypialni, salonu czy kuchni podczas upalnych, letnich dni powodują nagrzewanie się pomieszczeń i sprawiają, że jeszcze długo po zmierzchu wyraźnie odczuwamy ciepło powodujące dyskomfort, od którego nie da się uciec, jeżeli nie posiadamy klimatyzatora. W takiej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnego rozwiązania proponowanego przez branżę tekstylną, a mianowicie – z tkaniny zaciemniającej Blackout. To materiał do zadań specjalnych, charakteryzujący się ciasnym splotem, z którego szyje się zasłony oraz rolety. Świetnie się prezentuje, jest trwały, a jego właściwości użytkowe sprawiają, że doskonale sprawdza się jako bariera chroniąca wnętrze domu przed intensywnymi promieniami słońca oraz letnim upałem.

Dlaczego warto uszyć zasłony lub rolety z tkaniny Blackout?

Tak naprawdę argumentów przemawiających za wykorzystaniem tkaniny Blackout w stylizacji okna jest sporo. Oczywiście największym atutem są w tym przypadku ciasny splot oraz zdolność pochłaniania światła, co przy prawidłowym rozwieszeniu pozwala na całkowite zaciemnienie danego pomieszczenia. Nie dziwi więc fakt, że materiał ten wykorzystywany jest nie tylko do szycia rolet i zasłon do domów, ale również elementów wystroju teatrów, galerii czy innych obiektów, w których skuteczne zaciemnienie jest kluczowe dla stworzenie oczekiwanych efektów aranżacyjnych oraz iluminacji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tkanina Blackout jest materiałem matowym, gładkim i jednobarwnym, dostępnym w szerokiej gamie modnych kolorów, co ułatwia wkomponowanie jej w wystrój wnętrza. W rezultacie nie dominuje przestrzeni oraz stanowi świetne tło dla innych elementów wyposażenia. Ze względu na gramaturę i wykończenie, oprócz zdolności pochłaniania światła słonecznego i niwelowania dyskomfortu termicznego, pozwala na optymalne wygłuszenie pomieszczeń. Może więc pełnić rolę bariery akustycznej. Tkanina Blackout wyróżnia się też miękkim chwytem, dlatego zdecydowanie deklasuje w kwestii walorów estetycznych inne materiały na rolety i zasłony, które bardzo często charakteryzują się niezbyt subtelną sztywnością.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień