Len jako tkanina dekoracyjna

list w: TKANINY DEKORACYJNE data:
Len tkanina dekoracyjna

Poznaj właściwości lnu

Wyróżnia się nieprzeciętnymi właściwościami użytkowymi, naturalnym pięknem i jedynym w swoim rodzaju, rustykalnym charakterem.

Len to tkanina ponadczasowa i uniwersalna, z której uszyć można wygodną i modną odzież na lato, ale nie tylko. Jej wyjątkowość, a także dostępność różnych gramatur, kolorów oraz wariantów takich jak len 100%, z domieszką bawełny lub syntetyczny (lno-podobny) sprawia, że materiał ten jest powszechnie wykorzystywany na różnego rodzaju dekoracje tekstylne. Poszewki na poduszki, zasłony, obrusy, ściereczki, saszetki, pikowane narzuty, a nawet urocze przytulanki – to wszystko i wiele więcej wykonać można z tkanin lnianych.

Tkaniny lniane i lno-podobne – najlepszy wybór na dekoracje tekstylne do domu

Stworzenie przytulnego i funkcjonalnego wnętrza to spore wyzwanie, szczególnie obecnie, kiedy sklepowe półki dosłownie uginają się pod ciężarem artykułów z kategorii home decor, na przykład zasłon, obrusów czy poszewek na poduszki. Często trudno jest się zdecydować na coś konkretnego i w rezultacie zagracamy przestrzeń, zestawiając ze sobą pochopnie nabyte elementy.

Do kwestii aranżacji warto jednak podejść z odrobiną kreatywności, a pomoże w tym tkanina dekoracyjna – len na zasłony, obrusy i inne akcesoria w wersji naturalnej, z domieszką bawełny lub syntetyczny. Materiały z tej kategorii świetnie się prezentują i sprawdzają w swojej roli, dlatego ich zakup to świetna inwestycja. Z pewnością docenisz ich właściwości użytkowe, w szczególności trwałość i chłonność w przypadku naturalnego lnu, a także odporność na plamy i przetarcia w przypadku wersji syntetycznej.

To oczywiście nie wszystko. Dzięki dostępności różnych kolorów na pewno dobierzesz lniane tkaniny dekoracyjne na zasłony, obrusy czy poszewki ozdobnych poduszek perfekcyjnie wpisujące się w koncepcję aranżacyjną wnętrza. Bordowy, antyczny róż, ciemna zieleń, wrzosowy, a może naturalny beż? Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujesz oraz w jaki sposób połączysz poszczególne odcienie, wnętrze Twojego domu z pewnością zyska i będzie zachęcało do spędzania w nim czasu!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień