FILC - STWÓRZ WYJĄTKOWE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

list w: TKANINY DEKORACYJNE data:
Filc dekoracja świąteczna

Poznaj pomysły na wykorzystanie filcu przy świątecznym przystrajaniu domu. 

Święta i ich wyjątkowy okres zbliża się do nas wielkimi krokami. To najwyższy czas aby pomyśleć o świątecznych dekoracjach w naszym domu. Chłodne wieczory możemy umilić sobie przygotowując ręcznie wykonane ozdoby, którymi ozdobimy dom, świąteczny stół lub zawiesimy je na choince. Do tego celu świetnie sprawdzi się filc. Jest to miękki materiał o zwartej strukturze, który często używany jest w rękodziele. Wszystko za sprawą właściwości filcu, który jest niewymagającą, plastyczną i prostą w użyciu tkaniną. Filc nie wymaga też obróbki krawieckiej, nie strzępi się, dlatego wycięte elementy są gotowe do użytku. Ta cecha sprawia, że filc będzie sprzymierzeńcem osób, które nie mają dużej wprawy w szyciu. Oprócz zszywania można go również kleić i przyklejać na inne elementy. Ten miękki materiał będzie zatem odpowiedni jeśli chcemy przygotować ozdoby wspólnie z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi, które dopiero opanowują naukę cięcia nożyczkami. Do ozdób powinniśmy wykorzystać miękki filc dekoracyjny, który łatwo poddaje się modelowaniu.

                    

                   

             

                   

                     

                         

                  

                         

                                   

                                      

Oto nasze propozycje na wykorzystanie filcu:

                      

Jadalnia

Stół stanowi istotną przestrzeń podczas rodzinnego świętowania, warto więc zadbać o jego odpowiednie przygotowanie. Filc wykorzystamy w jadalni na ozdobne bieżniki lub dekoracyjne podkładki pod talerze na świąteczny stół, które jednocześnie mogą posłużyć jako zabezpieczenie obrusu przed niespodziewanymi plamami. Na ten element wystroju najczęściej wybierany jest filc w kolorze czerwonym, który swoją barwą wspaniale współgra z odświętnym, białym obrusem. Z filcu możemy także wykonać ozdobne etui na komplet sztućców, które ułożymy przy każdym talerzu.

                    

Kuchnia

Filc posiada wysokie właściwości termoizolacyjne, dlatego możemy go wykorzystać jako izolujące podkładki pod garnki i patelnie, które z gorącą potrawą chcemy postawić na blacie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby podkładki nabrały świątecznego wyglądu i przybrały kształt gwiazdy, płatka śniegu lub renifera :)

                           

Choinka

W przypadku ozdób choinkowych ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Z filcu można stworzyć proste ozdoby świąteczne w formie zawieszek - wystarczy wyciąć wybrany kształt z filcu i przewlec nitkę lub wstążkę. Jeśli zależy nam na większym usztywnieniu ozdoby, można skleić dwa takie same kształty ze sobą. Z filcu możemy też uszyć bardziej skomplikowane ozdoby z miękkim wypełnieniem w środku.

                      

Kolorowe filce można również wykorzystać przy scrapbookingu podczas wykonywania własnoręcznych kartek świątecznych, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach adresatów.

                          

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kolorystyczną i miękkich filców o nasyconych kolorach wersji gładkiej i oraz wyjątkowo strojne filce brokatowe, które swoim wyglądem i blaskiem z pewnością przyciągną uwagę i pozwolą stworzyć wyjątkowy świąteczny wystrój.

                                                     

                        

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień