SUKNO WEŁNIANE NA CHŁODNE DNI

list w: TKANINY BLIŻEJ data:
Sukno wełniane na chłodne dni

Poznaj właściwości idealnej tkaniny na ciepły, elegancki  płaszcz.

Ciepłe i dobrze prezentujące się okrycie wierzchnie na sezon jesienno-zimowy to podstawa zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby. Jednak wśród gotowych propozycji dostępnych na rynku, niekiedy trudno jest znaleźć coś odpowiadającego nam pod względem koloru, fasonu czy rozmiaru. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi szycia na miarę lub samemu wykonać elegancki płaszcz, oczywiście pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami oraz sprzętem. Jeżeli wybierzemy to rozwiązanie, to konieczne będzie też zakupienie materiału, który najlepiej sprawdzi się na tego typu odzież. Podpowiadamy, jaką tkaninę na płaszcz wybrać!

Najlepszy materiał na ciepły i elegancki płaszcz

Obecnie w sklepach znaleźć można szeroką gamę tkanin, a także grubszych dzianin przeznaczonych na okrycia wierzchnie. Planując uszycie płaszcza jesienno-zimowego warto jednak postawić na klasyczne i znane już od 11 wieku sukno wełniane. Jest to bowiem trwały, elegancki i podatny na obróbkę materiał o znakomitych właściwościach użytkowych. Zapewnia optymalną termoizolację, chroni przed zimnym wiatrem, a także przed opadami śniegu oraz deszczu. Jak to możliwe? Sukno wytwarzane jest z naturalnej, zgrzebnej przędzy wełnianej w splocie płóciennym, a w wyniku powierzchniowego spilśniania (folowania), drapania oraz strzyżenia uzyskuje się tkaninę wodoodporną o zwartej strukturze, która ma przyjemną w dotyku, krótką okrywę runową. Ponadto, barwione jest w surowcu, więc uzyskane kolory są nasycone i przyjemne w odbiorze. Nie zaskakuje więc fakt, że podobnie jak w przeszłości, tak i dziś, sukno wełniane jest powszechnie wykorzystywane do szycia odzieży wierzchniej damskiej i męskiej, a także mundurów.

Wygoda i komfort cieplny w dobrym stylu

Elegancki płaszcz z wełnianego sukna w ulubionym kolorze to podstawowy element wyjściowej garderoby męskiej oraz damskiej. Dobrze uszyty, podkreślający atuty sylwetki i zapewniający dobrą ochronę przed zimnem oraz opadami, będzie inwestycją na lata. Jeżeli więc poszukujesz pomysłu na ponadczasowe i zawsze świetnie prezentujące się okrycie wierzchnie, to koniecznie rozważ możliwość jego uszycia z wełnianego sukna – z pewnością nie pożałujesz tej decyzji!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień