Ozdobny charakter tiulu

list w: TKANINY BLIŻEJ data:
Ozdobny kolorowy tiul

Krótka charakterystyka tiulu - tkanina odzieżowa i dekoracyjna

Lekki, dostępny w szerokiej gamie kolorów i pozwalający na stworzenie nie tylko spektakularnych kreacji wieczorowych czy ślubnych, ale również fantastycznych dekoracji. Tiul to materiał doceniany za swoje wyjątkowe właściwości użytkowe, który jest często wykorzystywany przez producentów odzieży oraz innych wyrobów tekstylnych. Wyróżnia się charakterystyczną, siateczkową strukturą, sztywniejszym chwytem, niską gramaturą oraz łatwością formowania, a te cechy należą do atutów uwielbianych przez projektantów mody, dekoratorów wnętrz czy też florystów. Jego zaletą jest też to, że występuje również w podwójnej szerokości, co pozwala zredukować liczbę szwów łączących.

Dekoracje z tiulu – najpopularniejsze zastosowania

Zasadniczo tiul doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest stworzenie ozdób trwałych, wyróżniających się objętością, a jednocześnie lekkich i niepowodujących zaciemnienia pomieszczeń. Nie zaskakuje więc fakt, że jest tak chętnie wykorzystywany na dekoracje dziecięcych pokojów w postaci pomponów czy baldachimów nad łóżeczkiem. W przypadku tych drugich tiul sprawdza się znakomicie również z tego względu, że nie ogranicza cyrkulacji powietrza, jednocześnie chroniąc spokojny sen malucha latem przed uciążliwymi, latającymi owadami. Oczywiście dekoracje w pokoju dziecka to nie wszystko, bowiem materiał ten jest uwielbiany przez dekoratorów wnętrz, którzy specjalizują się w ozdabianiu kościołów oraz sal bankietowych. Z jego pomocą można wykonać nieregularne bieżniki na stołach, okrycia krzeseł, a także fantazyjne upięcia zdobiące ściany oraz sufity. Co ważne, dzięki swojej siateczkowej strukturze tiul przepuszcza światło ładnie je rozpraszając, pozwalając na stworzenie w danym pomieszczeniu wyjątkowej atmosfery. Wykorzystywany jest też do szycia woreczków na weselne upominki. Tiul cenią sobie również floryści. W swoich pracowniach chętnie wykorzystują ten materiał do ozdabiania bukietów, w szczególności do tworzenia pięknych kokard uatrakcyjniających wiązanki na takie okazje jak śluby, rocznice czy urodziny.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień