STYL BOHO - NATURALNOŚĆ W TWOIM DOMU

list w: TKANINY DEKORACYJNE data:
Tkaniny w stylu boho do domu

Sprawdź jak dobrać tkaniny i dodatki do urządzenia modnego wnętrza.

Wnętrza w naturalnym stylu od lat cieszą się zainteresowaniem i nie wygląda na to, abv miały wyjść z mody. Dlatego warto zainwestować w dodatki tekstylne w stylu boho, które w łatwy sposób odmienią Twoje wnętrze i nadadzą mu modnego wyglądu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę projektując wnętrze w stylu boho i czym się ten styl charakteryzuje? Oto główne cechy przypisane dla tego trendu:

Etniczność: styl boho czerpie swoje inspiracje z kultury ludowej, odzwierciedlając tradycyjne rękodzieła plemień afrykańskich.

Jasne kolory: kolorystyka pomieszczenia w stylu boho, to połączenie jasnych barw bliskich natury jak kolory drzewa, ziemi i roślin. Wnętrza w tym stylu będą więc utrzymane w barwach beżów, brązów, écru i zielonych akcentów

Naturalność: wybór naturalnych tkanin i dodatków, połączonych z drewnem i dużą ilością roślinności, to kwintesencja stylu boho.

Rękodzieło: ręcznie wykonane dodatki, plecione kosze, dziergane dywany i pledy. Wszystkie elementy dekoracyjne, które można wykonać ręcznie zbliża nas do stylu boho, który czerpie inspiracje z etnicznego rękodzieła.

Niewątpliwie, głównym dodatkiem w boho przestrzeniach są tkaniny, zwłaszcza te bliskie natury. Dlatego sympatycy tego stylu docenią naturalne tkaniny takie jak bawełna, len, wełna i juta., które pozwolą stworzyć przytulne wnętrze.

Oto tkaniny jakie polecamy do stworzenia przytulnego wnętrza w stylu boho:

Dzianina bawełniana: To miękki i przyjemy materiał, który się nie mechaci. Uszyjemy z niej pledy i narzuty, którym przykryjemy kanapę lub łóżko przy czym nie musimy ograniczać się do jednego nakrycia. W tym stylu, im więcej przytulnych tkanin, tym lepiej. Możemy wybrać bawełnę w dwóch wariantach gładką tkaninę bawełnianą i dzianinę bawełnianą o wyrazistym splocie. Styl boho lubi połączenie różnych faktur.

Wełna: Z niej również uszyjemy przytulne pledy, które docenimy zwłaszcza w chłodniejsze wieczory. Wełna jest materiałem odpornym na zabrudzenia dlatego będzie też praktycznym dodatkiem w postaci dywanika, który sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Len: Ta naturalna tkanina wyróżnia się wytrzymałością i wysoką przepuszczalnością powietrza. Len jest materiałem posiadającym właściwości bakteriologiczne i antyalergiczne dlatego uszyjemy z niej wysokogatunkową pościel, która oprócz swoich zalet użytkowych będzie też wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym. Z lnu uszyjemy także zasłony i rolety rzymskie, będzie też dobrym materiałem na obrus, bieżnik lub serwetę.

Juta: To naturalny materiał wykonany z włókien pozyskanych z drzewa indyjskiego. Ma on szerokie zastosowanie dekoracyjne. Wykorzystamy ją zarówno do uszycia wytrzymałych toreb i worków, ale także na zasłony, bieżniki czy serwety. Juta jest miękkim materiałem, który łatwo się formuje. Możemy nią ozdobić doniczki co jest charakterystycznym elementem wykorzystywanym dla tego stylu.

Naturalne tkaniny, drewniane elementy, rośliny i rękodzieło w postaci plecionych dodatków – to wszystko jest kwintesencją stylu boho. Osoby, które cenią sobie bliskość natury z pewnością odnajdą się w tym wyjątkowym stylu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień