ZWIEWNE SUKIENKI NA LETNIE DNI

list w: TKANINY ODZIEŻOWE data:
Materiał na zwiewne sukienki letnie

Poznaj najlepszy wybór na wyjątkowe letnie kreacje.

W gorące letnie dni nic nie sprawdzi się tak dobrze jak zwiewna sukienka wykonana z delikatnego szyfonu lub muślinu. Choć kreacje z szyfonu lub muślinu nosić można przez cały rok i wykorzystywać w stylizacjach na różne okazje, to jednak najchętniej wybieramy je na lato. Nie jest to zaskoczeniem, bowiem są to tkaniny zwiewne i lekkie, dostępne w szerokiej gamie kolorów i oryginalnych wzorów. Szyje się z nich przede wszystkim zewnętrzne warstwy sukienek, choć nic nie stoi na przeszkodzie stworzenia spójnego zestawu składającego się z bluzki i spódnicy, uszycia szala lub... sukni ślubnej.

Szyfon i muślin - charakterystyka

Tak naprawdę tkanin tych nie da się pomylić z żadnymi innymi ze względu na ich charakterystyczną przejrzystość i lekkość, a także miękki chwyt. Są one obecnie produkowane najczęściej z włókien syntetycznych, z bardzo cienkich nitek multifilamentowych, a swoją transparentność zawdzięczają luźno tkanemu splotowi prostemu. Sukienki na lato lub kreacje wyjściowe uszyte z tych materiałów pięknie układają się na sylwetce, jednak warto pamiętać, że szyfon i muślin nie nadają się na obcisłe, przylegające do ciała elementy garderoby, ponieważ na szwach nitki mogą się nieestetycznie rozchodzić. Za to świetnie wyglądać będą wszelkie draperie i marszczenia, a także przejścia kolorystyczne uzyskane dzięki zastosowaniu warstwy wewnętrznej (podszewki) w kontrastowym odcieniu. Warto dodać, że są to tkaniny dostępne w bardzo szerokiej gamie barw i wzorów, a printy kwiatowe, zwierzęce, a także abstrakcyjne czy geometryczne desenie są bogate w szczegóły i zachwycają pięknymi, nasyconymi kolorami.

Szycie z szyfonu i muślinu - na co zwrócić uwagę?

Ze względu na fakt, że szyfon i muślin to bardzo delikatne tkaniny, planując uszycie letniej sukienki z takiego materiału trzeba odpowiednio przygotować maszynę. Przede wszystkim należy zmienić igłę na cienką (rozmiar 60 lub 70), a także dostosować naprężenie nici górnej, aby ścieg nie powodował marszczenia się tkaniny. Ponadto warto przeprowadzić test pończochy i sprawdzić, czy igła nie haczy i nie wyciąga delikatnych nitek, co mogłoby już w trakcie szycia zniweczyć całą naszą pracę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień