GORĄCO? POSTAW NA LEN!

list w: TKANINY ODZIEŻOWE data:
Len naturalna tkanina

Len - naturalna tkanina, która przyniesie ulgę w letnie dni.

Jeśli zastanawiasz się czy warto zakupić lnianą tkaninę, to ten wpis rozwieje Twoje wątpliwości.

Len to ponadczasowa, naturalna tkanina, która pozyskiwana jest z włókien wydobywanych z łodyg roślin z rodziny lnowatych.

Zwolennicy lnianej tkaniny wracają do niej każdego lata. Wystarczy, jeden gorętszy dzień spędzony w lnianym ubraniu aby już zawsze go doceniać i wybierać gdy zależy nam na poczuciu komfortu przy wysokich temperaturach powietrza. Len potrafi skraść serce dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jakie daje ta tkanina:

- Przewiewność: Len poprzez luźny płócienny splot, jest wyjątkowo przewiewną tkaniną, która pozwala naszej skórze oddychać i czuć się się swobodnie w ubraniu.

- Higroskopijność: Lniana tkanina chłonie wilgoć, co pozwala czuć się komfortowo w upalne dni. Dodatkowo odczujemy przy tym przyjemny chłód, który oddaje wtedy materiał.

- Hipoalergiczność: Len jest tkaniną przyjazną dla skóry, nawet tej bardzo wrażliwej i alergicznej. Włókno lniane nie uczula i jest odporne na bakterie i grzyby. To odpowiednia tkanina dla osób o delikatnej skórze oraz dzieci i niemowląt.

- Absorpcja UV: Tkanina ze względu na dużą zawartość lignin nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV będąc dodatkową bezpieczną barierą dla naszej skóry.

Wszystkie te cechy sprawiają, że len jest letnim strzałem w przysłowiową dziesiątkę, zarówno dla naszej skóry jak i dla naszego dobrego samopoczucia.

Len to wyjątkowa tkanina, którą polubi Twoje ciało, ale i środowisko – jak każda naturalna tkanina, len jest biodegradowalny, a zużyty nie zanieczyści środowiska. Zanim to się jednak stanie będzie nam służył długie lata, bo jest to wyjątkowo wytrzymała tkanina, którą doceniano już w starożytnym Egipcie tworząc z lnu sznury i trwałe worki. Tkaninę wykorzystywano także na przewiewne stroje, co tylko potwierdza użyteczność lnu przy wysokich temperaturach w letnie dni.

Z lnu uszyjemy praktycznie całą odzież letnią: przewiewne sukienki, spódnice i bluzki, kombinezony i szorty, a także spodnie, koszule i marynarki. Len dzięki antyalergicznym właściwościom i przewiewności świetnie sprawdzi się również w roli wygodnej pościeli, którą można prać w wysokich temperaturach. 

Czy przy tylu zaletach len posiada wady? Jedną - włókna tej tkaniny są mało sprężyste przez co materiał ma tendencję do minięcia się, dlatego naturalnego lnu nie polecamy na oficjalne wyjścia gdzie zależy nam na stroju nieskażonym żadnym zagięciem. Jeśli jednak postawimy na komfort, to len będzie naszym nieocenionym sprzymierzeńcem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień