Satyna i atłas - elegancki połysk na tkaninach

list w: TKANINY ODZIEŻOWE data:

Poznaj różnice między atłasem a satyną

Elegancki połysk i luksusowy wygląd to właściwości, na które zwraca uwagę wiele osób szukających rozwiązań do szycia odzieży. Choć pierwsze skojarzenia nasuwają na myśl jedwab, bardziej przystępnym cenowo wyborem będzie satyna. Materiał ten często bywa mylony z atłasem ze względu na podobny wygląd i zbliżoną fakturę. Dlatego w poniższym artykule omawiamy różnice pomiędzy tymi dwoma tkaninami – zapraszamy do lektury!

Czym różni się atłas od popularnej satyny?

Materiały te można łatwo pomylić ze względu na błyszczące wykończenie i charakterystyczną śliską fakturę. Atłas a satyna to jednak dwa różne pojęcia. Warto wiedzieć, czym dokładnie są te tkaniny i poznać najważniejsze informacje na temat ich właściwości. Wykorzystuje się je do szycia bluzek, sukienek, koszul, piżam i innych elementów garderoby zachwycających eleganckim charakterem, noszonych zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Najważniejszą kwestią, którą trzeba mieć na uwadze, jest fakt, że satyna to specjalny gatunek atłasu. Łączy je atrakcyjny wygląd, są także przyjemne w dotyku i luksusowo się prezentują. Wykonana z nich odzież zapewnia komfort podczas noszenia i urzeka eleganckim charakterem. Odmienną kwestią jest zaś splot, jaki różni satynę i atłas. Materiał można poznać głównie dzięki specyficznej strukturze.

Eleganckie tkaniny odzieżowe – satyna i atłas

Warto wiedzieć, że w przypadku atłasu osnowa jest przykryta wątkiem tkaniny, w satynie zaś jest na odwrót. Jest to jedna z podstawowych właściwości, pozwalających na odróżnienie tych materiałów. Obydwa warianty mają jednak wiele zalet, dzięki czemu cieszą się sporą popularnością w branży tekstylnej i występują w wielu gustownych odcieniach. Mimo uderzającego podobieństwa trzeba jednak pamiętać o tym, by nie traktować ich jako jednej i ten samej tkaniny.

Chcesz osobiście poznać różnice pomiędzy tymi materiałami? Szukasz różnych wariantów kolorystycznych odpowiednich do szycia prostej, lecz efektownej odzieży oraz dodatków o luksusowym wyglądzie? W takim razie odwiedź sklep internetowy Milanex, gdzie znajdziesz te i inne tkaniny w wielu zachwycających odsłonach.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień