Jedwab - dlaczego jest tak pożądany?

list w: TKANINY ODZIEŻOWE data:
Jedwab

Poznaj zalety i zastosowanie jedwabiu

Przez wieki uważany był za synonim luksusu i mimo dynamicznego rozwoju branży włókienniczej oraz dostępności alternatywnych tkanin, jego wyjątkowy status nie zmienił się do dziś.

Jedwab naturalny to materiał, który powstaje z delikatnej przędzy pozyskiwanej z kokonów jedwabników morwowych lub dębowych. Jest bardzo przyjemny w dotyku, oddychający i higroskopijny, a ponadto wytrzymały na rozciąganie i plastyczny. Najbardziej jednak pożądany jest ze względu na swoje walory wizualne. Tkaniny z tego naturalnego włókna, wykorzystywane są przede wszystkim na wyszukane sukienki, ale z powodzeniem można z nich szyć takie ubrania jak damskie koszule czy spódnice, a także bieliznę nocną.

Jedwab naturalny – tkanina pożądana na sukienki i inne eleganckie ubrania

Ze względu na nieprzeciętną atrakcyjność wizualną oraz plastyczność, tkaniny z jedwabiu naturalnego są jednymi z najchętniej wybieranych przez czołowych projektantów mody, którzy w swoich kolekcjach bardzo często wykorzystują na przykład jedwabną satynę gładką lub we wzory. Delikatne i łagodnie układające się na sylwetce materiały sprawiają, że nie tylko sukienki, ale wszystkie ubrania szyte z jedwabiu naturalnego prezentują się po prostu spektakularnie. Tym bardziej nie zaskakuje fakt, że po taką odzież chętnie sięgają zarówno kobiety, które ze względu na swoją pozycję zawodową muszą zawsze doskonale się prezentować, jak i osoby ceniące sobie wysokiej jakości, luksusowe materiały, z których szyć można eleganckie ubrania. W rezultacie, mimo dość wysokich cen, każda taka tkanina dość szybko znika ze sklepowych półek, aby zamienić się między innymi w jedyne w swoim rodzaju sukienki.

Tkaniny jedwabne na sukienki i inne ubrania – czy dobrze się sprawdzą?

Materiały jedwabne takie jak satyna wzorzysta lub gładka to tkaniny, które świetnie sprawdzają się na eleganckie sukienki, ale nie tylko. Są również chętnie wykorzystywane do szycia ekskluzywnej bielizny nocnej oraz wielu innych elementów garderoby, w szczególności tej kobiecej. Zawsze przyciągają uwagę subtelnym, eleganckim połyskiem, pięknymi kolorami oraz oryginalnymi wzorami – jeżeli więc cenisz sobie materiały z wyższej półki, to naturalny jedwab na sukienki i inne ubrania z pewnością Cię zadowoli!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień