ŚWIĄTECZNE OZDOBY TEKSTYLNE

list w: TKANINY DEKORACYJNE data:
Materiał na świąteczne ozdoby tekstylne

Wykonaj proste i efektowne ozdoby na świąteczny stół z dekoracyjnego filcu. 

Nic tak nie przywołuje nastroju świątecznego jak biały puch roztaczający się za oknem oraz świąteczne światełka i dekoracje. Niestety śnieg w okresie świątecznym to coraz częściej jedynie marzenia. Dlatego o świąteczny nastrój najlepiej zadbać samemu. Jeśli lubicie samodzielnie przygotować ozdoby świąteczne, to z naszego poradnika dowiecie się jak łatwo stworzyć świąteczne dekoracje przy pomocy niewymagającego materiału jakim jest filc.

Filcowe ozdoby bez szycia.

Filc będzie idealnym rozwiązaniem na tekstylne ozdoby świąteczne w sytuacji gdy w zabieganym okresie świątecznym nie mamy wiele wolnego czasu.

Ten niewymagający materiał nie wymaga szycia ani dużych zdolności krawieckich czy też plastycznych. Stworzycie z niego szybkie i proste ozdoby, a do ich wykonania spokojnie można zaangażować nawet najmłodsze dzieci, które potrafią już sprawnie posługiwać się nożyczkami. Zbita struktura filcu sprawia, że materiał nie strzępi się, a jego lekko sztywna forma pozwala na utrzymanie kształtu jaki mu nadamy. Z miękkiego filcu z łatwością wytniemy świąteczne kształty, z których można zrobić zawieszki, którymi ozdobimy choinki, stroiki i pozostałe części domu.

Zrób to sam.

Aby wykonać ozdoby z filcu wystarczą nożyczki, ołówek i  przygotowany szablon o wzorze, który kojarzy nam się ze świątecznym czasem. Mogą to być gwiazdy, płatki śniegu, renifery czy sympatyczne bałwanki. Przygotowany szablon należy obrysować na wybranym kawałku filcowego materiału, następnie wyciąć i... gotowe! Teraz wystarczy już tylko tasiemka do zawieszenia gotowej dekoracji lub klej na gorąco, którym przymocujemy nasze dekoracje do świątecznych wieńców lub torebek na prezenty. Taki ręcznie wykonany dodatek dołączony do prezentu będzie miłym akcentem, który zostanie doceniony przez obdarowaną osobę. 

Filcowe elementy na świątecznym stole.

Z filcu z powodzeniem wykonamy także tekstylne dodatki na wigilijny stół. Można z niego wyciąć podkładki pod talerze oraz świąteczne bieżniki i podkładki pod kubki z gorącym napojem. Filc występuje w wielu nasyconych kolorach, które będą stanowiły kolorowy dodatek, pięknie komponujący się z białym obrusem. W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę kolorystyczną gładkich filców, a także wyjątkowe filce dekoracyjne o brokatowym wykończeniu. Mieniące się brokatem, złote, czerwone i srebrne gwiazdki wycięte z takiego filcu oraz ozdobne bieżniki będą eleganckim dodatkiem, który z pewnością przyciągnie uwagę naszych gości. Jeśli wolimy subtelniejsze dekoracje, to dobrym wyborem będzie gładki filc z naniesionym świątecznym wzorem. Wszystkie wspomniane tutaj materiały filcowe można obejrzeć w naszym sklepie internetowym, a szeroki wybór wzorów i kolorów sprawi, że każdy znajdzie tam filc pod swój gust.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień