KREATYWNE DEKORACJE WIELKANOCNE

person Dodano przez: Redakcja Milanex list w: TKANINY DEKORACYJNE data:

Wykorzystaj tkaniny dekoracyjne i stwórz własne wiosenne ozdoby do swojego domu. 

W oczekiwaniu na święta możemy sobie umilić czas przygotowując ozdoby, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Świąteczne dekoracje to zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób aby poczuć świąteczny klimat i spędzić w ten sposób czas z bliskimi. Przeczytaj nasz wpis i przekonaj się, że świąteczne porządki to nie jedyna aktywność, która może nam się kojarzyć z wielkanocnym czasem :) 

Aby przygotować proste świąteczne ozdoby nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności plastycznych, jest to o tyle ważne, jeśli to przygotowania ozdób chcemy zaangażować dzieci. W tym celu najlepiej sprawdzi się Filc, który jest plastyczną i łatwą w użytkowaniu tkaniną. Filc jest miękki i posiada zwartą strukturę, dzięki temu jest łatwy w modelowaniu i niewymagający. Aby wykorzystać filc do przygotowania ozdób, nie musimy nawet posiadać umiejętności krawieckich. Do obórki filcu, w zależności od projektu, wystarczą czasem same nożyczki i klej. Dlatego warto wybrać ten materiał jeśli w ozdobach mają nam pomagać najmłodsi lub gdy nie posiadamy maszyny do szycia, a wolimy uniknąć ręcznego zszywania elementów. Z filcu możemy po prostu wyciąć różne kształty, takie jak: Zające, kurczaczki, baranki, bazie, jajka, oraz kształty, które kojarzą się nam z wiosną jak np: kwiatki i motyle. Gotowe elementy możemy wykorzystać w następujący sposób: 

- scrapbooking - filcowe ozdoby możemy przykleić na świąteczne kartki okolicznościowe, które później postawimy w domu lub wręczymy bliskim osobom ze świątecznymi życzeniami. Taki miły gest z pewnością ucieszy każdą obdarowaną osobę. A jeśli w przygotowanie kartki zaangażujemy dzieci, mogą się one stać miłą niespodzianką dla babci, dziadka lub ulubionej cioci. 

- zawieszki - kolorowe, świąteczne figurki wycięte z filcu wystarczy nawlec na wstążeczkę lub sznurek i już możemy zawiesić je na świątecznych gałązkach jak bukszpan czy bazie, przyozdobimy nimi także okna i inne miejsca gdzie będziemy chcieli wprowadzić trochę świątecznego klimatu.

- piki dekoracyjne - figurki na patyczku to praktyczna ozdoba i łatwa forma ozdobienia świątecznych wypieków jak babki i muffinki, Pika z filcowymi ozdobami możemy także udekorować rzeżuchę lub wkomponować je w bukiet świątecznych kwiatów. 

Osoby, które lubią i potrafią szyć mogą wykonać świąteczne przywieszki lub stojące figurki z wypełnieniem. W tym celu wystarczy połączyć dwa kawałki filcu, a w środku umieścić miękki wypełniacz jak kulka silikonowa lub watolina czyli tzw owata.  Miękkie i stabilne zajączki i jajka będą ładną ozdobą na świątecznym stole. Tak przygotowane ozdoby z materiału mogą też uzupełnić dekoracyjną część wielkanocnego koszyczka.

Godnym uwagi jest wyjątkowo dekoracyjny rodzaj filcu, jakim jest filc brokatowy. To miękki, wyjątkowo mieniący się filc o brokatowym wykończeniu, który łatwo się tnie i formuje. Ten połyskujący materiał pozwoli nam wykonać efektowne pisanki, które mimo swojej prostoty będą przyciągać uwagę. 

Filcowe ozdoby świąteczne to prosty i przyjemny sposób na wspólne spędzenie przedświątecznego czasu. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności aby przyozdobić dom własnoręcznie przygotowanymi symbolami kojarzącymi się z wiosną i nadchodzącą Wielkanocą. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień