Aksamit bawełniany dzięki swojej strojności z powodzeniem wykorzystamy jako element dekoracyjny. Aksamitne zasłony czy ozdobne poduszki, nadadzą wnętrzu eleganckiego stylu i przytulności.

Aksamit jest naturalną tkaniną wykonaną z wysokogatunkowych włókien bawełny. Tkanina została wykończona charakterystycznym meszkiem o delikatnym połysku, co doskonale wydobywa głębie koloru. Ta bawełniana tkanina jest wyjątkowo miękka, delikatna i przyjemna w dotyku, równocześnie aksamit to mocny materiał odporny na przetarcia. Dzięki swojej ozdobności jest idealną tkaniną na eleganckie sukienki, spódnice, żakiety i kostiumy. Z aksamitu bawełnianego uszyjemy również szykowne marynarki i kamizelki. Aksamit to ceniona i często używana tkanina przez scenografów, przy tworzeniu kostiumów teatralnych i strojów rekonstrukcyjnych. 

Aksamit bawełniany, to tkanina kojarząca się z ponadczasowym szykiem i elegancją. W dawnych czasach aksamit był także oznaką luksusu, na którą było stać jedynie władców oraz zamożnych mieszczan. Dzięki temu, aksamit zyskał miano szlachetnej tkaniny. Połysk i głębia koloru jaką posiada aksamit bawełniany dodawała strojności do wyszukanych strojów w poprzednich epokach i mimo upływu czasu, obecnie spełnia to samo zadanie. 

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-24 z 42 pozycji

Aktywne filtry